Učenici 3.b na neobičan način obilježili Dječji tjedan

U 3.b razredu održana je u povodu Dječjeg tjedna radionica Igre i igračke naših djedova i baka. U goste su im došli Ivan i Božica Sviben, djed i baka učenika iz razreda Petra Svibna. Djed i baka ispričali su im kojih su se igara igrali dok su bili mali. Donijeli su sa sobom i igračke koje su sami izrađivali. Zajedno su izradili dječje tradicijske instrumente gusle i prdu. Na kraju su zapjevali dječje tradicijske kajkavske pjesme u pratnji dječjih tradicijskih instrumenata, koji su ujedno nekad djeci bili i igračke. To su instrumenti izrađeni od materijala koje su djeca pronalazila u prirodi i domaćinstvu. Vrijeme je brzo prošlo u toplom ozračju. Učenici su bili znatiželjni, razdragani i zaigrani. Nastavak druženja dogovoren je za proljeće jer će trećaši cijele godine vrijedno učiti o kulturnoj baštini našeg zavičaja. U proljeće će zajedno izraditi vrbove frulice, trube i pištaljke. Klikni na opširnije za nekoliko fotografija. (Anita Petanjek-Macan)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 8. 10. 2018.

Za sigurniji internet