Učenici 2.b u sklopu projekta Kućni ljubimci posjetili gradonačelnicu i liječnika veterinarske medicine

Posjetili smo gradonačelnicu Jasenku Auguštan-Pentek koja nam je objasnila kako se Zlatar brine o kućnim ljubimcima i kako ih štiti. Upoznala nas je s Odlukom grada o zaštiti životinja te novim zakonom koji se odnosi na uvjete i način držanja kućnih ljubimaca i način postupanja s napuštenim i izgubljenim životinjama. Također nas je podržala u našoj humanitarnoj akciji u kojoj skupljamo potrepštine za sklonište za životinje Luč Zagorja. Bili smo u posjetu i veterinarskoj ambulanti u Zlataru jer smo htjeli vidjeti gdje se liječe bolesne životinje. Tamo nas je dočekao liječnik Goran Domitran, koji nam je objasnio kako liječi životinje, kako se trebamo odnositi prema našim kućnim ljubimcima te nam je pokazao ordinaciju za životinje. S nama je bio i učenik iz 8.b razreda Matija koji kao novinar Zlatarskih Iskrica medijski prati projekt. Saznali smo dosta toga novog od naše gradonačelnice i liječnika te smo ih odlučili pozvati na predstavljanje našeg projekta. Na kraju smo im zahvalili, a oni su nas pozvali da dođemo ponovno s novim pitanjima i projektima. U fotogaleriju dodano je 70 fotografija. (Nives Piljak i Tibor Crčić, 2.b)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 14. 2. 2018.