Martinje u Martinščini

"... lehki vetrič prejde kraj mene i veli lepšega sela od Martinščine naše nigde ni..." dio su stihova kojim su učenici Područne škole Martinščine obilježili svoj dan, Dan sv. Martina. Cjelodnevna svečanost počela je malim programom učenika u kapeli sv. Martina nakon kojeg je slijedila sv. misa koju je vodio velečasni Vladimir Drnetić. Na kraju sv. mise zahvalio je svim roditeljima i mještanima na pomoći u pripremanju hrane koja se poslužuje na školskom igralištu nakon misnog slavlja, zatim našoj ravnateljici što nam je omogučila prostor škole za korištenje u tu svrhu, gradu Zlataru na financijskoj pomoći pri organizaciji, učiteljicama na organizaciji i pripremi djece za taj dan, a najviše učenicima koji su kratkim programom svakog od prisutnih podsjetili tko je bio sv. Martin i zašto ga slavimo. Nakon mise učenici Područne škole Martinščine na svojim su štandovima dijelili kolače naših mama i baka te suvenire koje su sami izrađivali u školi. Nije bilo lako izraditi dvjestotinjak kapela sv. Martina od glinamola, pa smo prikupljali dobrovoljni prilog kako bi za taj posao bili nagrađeni novčanim prilogom za naš izlet. Nas ta pomoć jako veseli, a kapelice koje su magnetizirane i krase hladionike onih koji su ih uzeli, uveseljavat će i ostat im trajna uspomena na nas. Slavlje se preselilo na školsko igralište gdje se svima prisutnima dijelio tzv. vojnički grah, a djeci hot-dog uz različite osvježavajuće napitke. Uz muziku i dobro raspoloženje, Dan sv. Martina protegao se u Martinščini do kasnih poslijepodnevnih sati. Svima još jednom hvala na tom lijepom danu. U fotogaleriju dodano je 13 fotografija. (Učenici i učiteljice PŠ Martinščine)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 22. 11. 2016.