Terenska nastava osmaša u Vukovar

U srijedu i četvrtak, 8. i 9. siječnja, učenici osmih razreda naše škole bili su na dvodnevnoj terenskoj nastavi u Vukovaru. Prvoga dana svojega posjeta bili su u Muzeju vučedolske kulture i Gradskom muzeju Vukovara. Nakon ručka učenici su bili dio dvaju predavanja o bitci za Vukovar i općem ratnom stanju toga vremena. Svoje slobodno vrijeme u dogovoru s učiteljima ispunili su vožnjom brodom po modrom Dunavu i posjetom obližnjoj kuglani. Nakon večere učenici su se imali priliku opustiti i zabaviti u noćnom klubu na Dunavu. Sljedećeg dana učenici su posjetili mjesta stradanja branitelja i civila. Posjetili su Franjevački samostan u kojem su predali donacije koje su prikupili učenici naše škole. Počast žrtvama odali su i na Memorijalnom groblju, Ovčari te u Vukovarskoj bolnici koju su imali prilike razgledati u njezinu muzejskom dijelu. Kao završetak te priče učenici su posjetili Dom sjećanja koji se nalazi na Trpinjskoj cesti, poznatijoj kao "Groblje tenkova". Imali su priliku razgledati i muzejski dio Memorijalnog centra grada Vukovara koji je ujedno bio i njihov domaćin tijekom terenske nastave. Nakon ručka učenici su se uputili prema Školi mira u kojoj su primili najvažniju poruku svojega posjeta: "Najvažniji je mir jer on nema cijenu iako bi ga mnogi platili." Po završetku predavanja svi sudionici imali su priliku sudjelovati u kvizu znanja. S ponosom možemo reći kako su predstavnice naše škole Klara Ferišak (8.b) i Karla Bingula (8.a) osvojile prvo mjesto. Nakon slobodnog vremena učenici su se uputili svojim domovima, kojima su sretno stigli u večernjim satima. Više fotografija nalazi se u fotogaleriji. (Tihana Hudi)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 10. 1. 2020.