Super - (Z)ANIMACIJA

Učenici šestih razreda naše škole  26. studenog posjetili su  Čakovec i Varaždin. Terenska nastava (u obliku radionica) se odvijala u Školi  animiranog filma u Čakovcu, a potom su učenici posjetili i CineStar u Varaždinu koji nam se nadovezao na nastavu jer smo gledali animirani film Obitelj Addams. Na radionicama smo učili o animiranom filmu i dobili upute za izradu filma u stop animaciji (ta tehnika je  idealna za razumijevanje filma i uvođenje učenika u rad na filmu). Pojedini učenici su stvarali vlastite stop animacije na samoj radionici.
Da biste napravili jednostavan film u tehnici stop animacije dovoljno je imati mobitel s fotoaparatom, aplikaciju za stop animaciju, dobru ideju, nešto vremena i strpljenja.
Većini učenika je terenska nastava bila zanimljiva i poučna pa se nadam da ćemo u budućnosti stvarati kvalitetne jednostavne filmove u tehnici stop animacije.Također smo pobliže upoznali lutkarski i crtani film. Uz pjesmu vratili smo se sretno u Zlatar gdje su nas pred školom dočekali roditelji. Klikni na opširnije za nekoliko fotografija s terenske nastave.  (Veronika Podobnik)

objavio: Administrator   datum: 27. 11. 2019.