Fotografski ostvaraj koji je snimio Tomo Valjak pohvaljen na Državnom fotografskom natjecanju

Ove je godine na Državnom fotografskom natjecanju Koprivnički salon fotografije sudjelovalo 69 autora s 312 fotografija. Među njima bila su i dvojica učenika naše škole: Tomo Valjak i Matija Mikulec, obojica iz 8.a razreda, pod mentorstvom stručnog suradnika knjižničara Denisa Vinceka. Ocjenjivački sud toga natjecanja, koje je održano 12. put, radio je u sastavu: Vladimir Puž – predsjednik te Dražen Tetec i Marijan Lisjak – članovi, a radovi su ocjenjivani pod zaporkama. Uspješno sudjelovanje naših učenika nastavljeno je i ove godine te je fotografija Cvjetni sat, koju je u Novem Mestu nad Metuji u Češkoj u sklopu aktivnosti učenja, poučavanja i osposobljavanja u projektu Erasmus+ snimio Tomo Valjak, pohvaljena. Uspjeh je utoliko veći znamo li da se na to natjecanje uz učenike, fotoamatere, javljaju i profesionalni fotografi. To državno natjecanje pod motom Sretno dijete – sretna obitelj promiče nenasilje, a pod pokroviteljstvom Grada Koprivnice organizira ga Foto kino klub Podravina. (David Bezak, 8.a)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 14. 11. 2019.