Obilježeni Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

U fotogaleriju dodane su fotografije s obilježavanja Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. U prigodnom programu za učenike viših razreda koji je vodio Dorijan Matejaš nastupili su recitatori Marta Brlečić, Mateja Benko, Vanja Kobeščak, Ivano Stipanec i Vjera Posarić te školski zbor i školski tamburaški orkestar. O trudu naših najbližih, koji se tijekom cijele godine ulaže kako bismo svaki dan mogli blagovati, zahvalivši pritom Bogu, govorio je zlatarski župnik Dragutin Cerovečki koji je blagoslovio kruh i kolače što su ih pripremile mame i bake naših učenika. Velečasni je blagoslovio sve đake i sve djelatnike naše škole. U poslijepodnevnoj smjeni učenici nižih razreda sudjelovali su također sa svojim učiteljicama u slavlju i zahvalnosti Svevišnjemu na obilju darova. U svečanom programu prije blagoslova nastupali su Mali kreativci, Folklorna i Tamburaška skupina te učenici trećih i četvrtih razreda s prigodnim recitacijama. Nakon završne pjesme V'jek hvaljen budi, a prije čina blagoslova, župnik je istaknuo kako ga se dojmila recitacija Plodovi Duha koja govori o važnosti ne samo materijalnih plodova nego i plodova Duha - kao što su radost, mir, ljubav i dobrota. Naš ravnatelj Marijan Posarić pohvalio je sve koji su pridonijeli svečanom slavlju Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje u našoj školi te zahvalio našem velečasnom koji se uvijek rado odaziva na školske svečanosti. (Denis Vincek, vjeroučiteljice Andreja Jurki, Ivana Lisak i Anita Martinić)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 24. 10. 2019.