Prvi dan škole posebno svečan za prvašiće

Prvoga dana nastave u novoj školskoj godini u predvorju škole okupili su se sa svojim roditeljima učenici 1.a i 1.b razreda kojima je to bio prvi školski dan. Ravnatelj Marijan Posarić obratio se učenicima i roditeljima koji su bili u pratnji nakon što su učenici petih razreda izveli prigodni program. Ravnatelj je zaželio dobrodošlicu svima, a poseban pozdrav uputio je prvašićima. Rekao im je da oni polaskom u prvi razred kreću na dugo putovanje koje će trajati gotovo osam godina, na kojemu će, uza svoje sadašnje, sretati i nove prijatelje s kojima će otkrivati nove svjetove, istraživati, učiti, ali i igrati se. Poručio im je da budu vesela i radosna djeca, da s osmijehom dolaze u školu, da marljivo uče i budu jedni drugima prijatelji. Roditelje, kao nezaobilazne dionike u odgojno-obrazovnom procesu, pozvao je da budu stalna podrška svojoj djeci na njihovu obrazovnom putu, naglasivši pritom važnost obiteljskog odgoja u tom procesu. S prvim nastavnim danom, dodao je, počela je kurikularna reforma i u prvome razredu. Roditeljima je ukratko naznačio glavne smjernice obrazovne reforme poznatije pod imenom Škola za život. Gradonačelnica Jasenka Auguštan-Pentek, koja je također bila na svečanosti, poželjela je prvašićima mnogo uspjeha u stjecanju novih znanja, novih poznanstava i simpatija te njihovim učiteljicama predala poklon-pakete s priborom za njihove razrede. Potom su učiteljice Blanka Sviben (1.a) i Valentina Lebić-Naumovski (1.b) prozvala svaka svoje đake i uputile se s njima u učionice. U fotogaleriju dodane su 23 fotgografije. (Denis Vincek)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 10. 9. 2019.