Ostvaraj Leonarda Rihtarića među tri najbolja u državi

U sklopu projekta Zelena knjižnica za zelenu Hrvatsku i u suradnji s Radnom grupom za zelene knjižnice Hrvatskoga knjižničarskog društva, nakon Zelenog festivala i Međunarodnog znanstvenog skupa (O)krenimo na zeleno, a prigodom 1. međunarodne konferencije o zelenim knjižnicama Let`s Go Green, Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu organizirala je literarni natječaj za osnovne škole pod nazivom Zelena priča za zeleni planet. Na natječaj pristiglo je 376 učeničkih radova, a prosudbeno povjerenstvo odabralo je tri najbolja rada, među kojima je literarni ostvaraj Leonarda Rihtarića iz 8.b razreda Osnovne škole Ante Kovačića iz Zlatara pod nazivom "Zanimljiv šumski div". Svečanost proglašenja i dodjela nagrada održana je 8. studenoga u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu. Troje autora najboljih uradaka, među kojima je bio i zlatarski osmaš Leonardo, pred sudionicima su Međunarodnog znanstvenog skupa pročitali svoje ostvaraje. Ekološkom temom koju je povezao sa svojom školskom knjižnicom i s vršnjačkim prijateljstvom izmamio je dugotrajan pljesak. Za svoj rad Leonardo Rihtarić nagrađen je diplomom i tabletom. Mentor zlatarskog osmaša je stručni suradnik knjižničar Denis Vincek. (Marijan Posarić)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 10. 11. 2018.