Učenici 3.b izradili Mali kajkavski rječnik zlatarskoga kraja

Misao vodilja kroz ovu školsku godinu učenika 3. b je zavičajna baština.  Tako je i nastao ovaj rječnik. Tijekom rujna i listopada ove školske godine, potaknuti manifestacijom Dani kajkavske riječi u Zlataru, učenici su prikupljali kajkavske riječi. Pozorno su slušali i zapisivali kajkavske riječi kojima se služe u svojim obiteljima i susjedstvu. Rječnik će uskoro biti dostupan na mrežnim stranicama škole u rubrici Zlatarski kraj. Za sada se može vidjeti u kutku Zavičajna škrinjica u učionici 3. razreda. Učenici će i dalje prikupljati kajkavske riječi i nadopunjavati rječnik. Ovim putem pozivaju sve zaljubljenike u kajkavsko narječje te dragi nam zavičaj da se pridruže ovom izuzetno vrijednom istraživanju. U izradi rječnika usmjeravala ih je i vodila njihova učiteljica Anita Petanjek-Macan. (Lorena Belina)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 8. 11. 2018.

Za sigurniji internet