Jumicar

Učenici 2.a i 2.b razreda Osnovne škole Ante Kovačića Zlatar sa svojim vršnjacima iz PŠ Martinščine i PŠ Donje Batine sudjelovali su u Jumicar programu. Program prometne kulture za najmlađe realiziran je 3. listopada u OŠ Mače. Učenici su aktivno sudjelovali na predavanju gdje su uz interaktivan oblik poučavanja usvajali sigurne oblike ponašanja u cestovnom prometu. Zatim je slijedio praktični dio nastave na poligonu postavljenom na školskom igralištu, koji je simulacija stvarnog prometa. Djeca su samostalno upravljala vozilima za obuku na električni pogon te tako imala mogućnost iz perspektive vozača uočiti opasnosti cestovnog prometa. Sigurnost djece tijekom vožnje povećavali su nadzor prometne policije i instruktora, zaštitna kaciga, pojas te sigurnosni branici na poligonu. Nakon prometnog dijela djeca su sudjelovala u radionici Osnove prve pomoći koju su vodili aktivisti Crvenoga križa Zlatar, a potom obuku Prevencija od požara za najmlađe koju su vodili članovi Vatrogasnog društva Mače. Učenici su se uz vožnju autićima obradovali i diplomama koje su dobili za uspješno realiziran program prometne kulture. U fotogaleriju dodana je 41 fotografija. (Ankica Krajnik)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 4. 10. 2018.