Leonardo Rihtarić i Matija Varga s Ljubom zvonarkom na Smotri hrvatskog školskog filma u Sinju

Na Smotri hrvatskog školskog filma učenici iz naše škole sudjelovali su s dokumentarnim filmom Ljuba zvonarka. U konkurenciji od gotovo 200 filmova četveročlano Državno prosudbeno povjerenstvo na čijemu je čelu bio poznati hrvatski filmolog dr. sc. Krešimir Mikić izabralo je u kategoriji osnovnih škola 38 najboljih filmova među kojima je bio i naš dokumentarac koji je svojim mobitelom snimio Leonardo Rihtarić. S već sada u cijeloj Hrvatskoj poznatom zvonaricom iz sela Martinščine nedaleko od Zlatara razgovarao je Mateo Raškaj, a sve to bilo je pod uredničkom palicom Matije Varge. Film su učenici montirali u školskoj knjižnici pod mentorstvom stručnog suradnika knjižničara Denisa Vinceka. Na Državnoj smotri koja je od 26. do 28. rujna održana u Sinju bili su Leonardo i Matija sa svojim mentorom. Odgledali su izbor najboljih filmova i aktivno sudjelovali u dvama okruglim stolovima. Priznanja njihovu mentoru te Leonardu i Matiji predao je predstojnik splitske podružnice Agencije za odgoj i obrazovanje Vlade Matas. Matija i Leonardo obišli su mnoge znamenitosti Sinja, a najviše su ih se dojmili Alkarsko trkalište, crkva Gospe Sinjske sa slikom Čudotvorne Gospe i franjevački samostan, a na putu za Sinj popeli su se i na znamenitu kninsku tvrđavu. Klikni na opširnije za nekoliko fotografija. (Lorena Belina)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 4. 10. 2018.