Osmaš Matija Varga danas sudjelovao na svečanosti natječaja "Dobro biram - Volontiram"

Matija Varga, učenik 8.b razreda, sudjelovao je sa svojim radom na natječaju "Dobro biram - Volontiram". Riječ je o natječaju koji je organizirala Mreža udruga Zagor u sklopu projekta "#zavolontirAJMOse". Matija je danas primio nagradu za svoj ostvaraj u Zelenoj dvorani u Zaboku u Centru za mlade Krapinsko-zagorske županije i s organizatorima i učenicima škola iz Zaboka, Desinića, Bedekovčine i Donje Stubice podijelio je svoja volonterska iskustva. Matijin mentor bio je stručni suradnik knjižničar Denis Vincek. Projekt "#zavolontirAJMOse" provodi Mreža udruga Zagor u partnerstvu s OŠ Ksavera Šandora Gjalskog Zabok, OŠ Bedekovčina, OŠ Đure Prejca Desinić i Društvom Naša djeca Zabok. Projekt financira Nacionalna zaklada za razvoj civilnog društva u sklopu izvaninstitucionalnog odgoja i obrazovanja. Počeo je u listopadu 2017. i traje do lipnja 2018. godine. Na literarni natječaj pristiglo je 13 radova iz pet osnovnih škola: OŠ Ksavera Šandora Gjalskog Zabok, OŠ Bedekovčina, OŠ Đure Prejca Desinić, OŠ Ante Kovačića Zlatar i OŠ Donja Stubica. Cilj natječaja bio je prikazati volontiranje kao društveno korisno, kako za djecu i mlade tako i za cijelu zajednicu. (Irena Petrovečki)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 27. 4. 2018.

Za sigurniji internet