Moje sudjelovanje na Državnoj smotri LiDraNo 2018.

Veselje je bilo kad sam 5. ožujka na stranicama Agencije za odgoj i obrazovanje vidio da je moj samostalni novinarski rad prvi na listi pozvanih na Državnu smotru LiDraNo 2018. Odlazak u Primošten došao je brzo. Brzo smo se prilagodili, sa zlatarskog debelog minusa na plus 15 Celzijevih stupnjeva koji su bili prošli ponedjeljak i utorak. Okrugli stoli na kojemu smo čitali naše radove i o kojima smo raspravljali trajao je u utorak gotovo četiri sata. Potom smo mi, učenici, bez naših voditelja imali radionicu pisanja koju je vodilo Državno povjerenstvo za novinarski izraz. Sa svojim mentorom Denisom Vincekom, našim školskim knjižničarom, bodrio sam učenike iz Tuhlja koji su imali grupni scenski nastup. Upoznao sam mnogo prijatelja iz cijele Hrvatske i ti dani u Primoštenu ostat će mi u sjećanju cijeli život. A put prema doma je posebna priča koju ćete moći čitati u novim Zlatarskim Iskricama. (Matija Varga, 8.b) Klikni na opširnije za nekoliko fotografija.

objavio: DENIS VINCEK   datum: 23. 3. 2018.