Odličan uspjeh Blaža Stužića na Županijskom natjecanju iz Fizike

U utorak, 6. ožujka, krenuli smo prema Humu na Sutli, praćeni ledenom kišom i lošim prilikama na cesti. U tamošnjoj osnovnoj školi odražavalo se Županijsko natjecanje iz Fizike na koje je naš učenik Blaž Stužić pozvan nakon izuzetnog rezultata na općinskom natjecanju gdje je imao 80 posto točno riješenog testa. Puni nade u dobar rezultat stigli smo u Hum na Sutli gdje smo toplo dočekani. Natjecanje je bilo prilično zahtjevno jer su učenici morali pokazati svoje znanje u rješavanju numeričkih, ali i praktičnih zadataka. Nakon tri sata predanog rada uslijedio je predah za natjecatelje tijekom kojeg su posjetili tvornicu stakla Vetropack Stražu. koja se nalazi uza samu granicu s Republikom Slovenijom. Dok su naše mlade nade razgledale postrojenja jedinog proizvođača ambalažnog stakla u Hrvatskoj, Županijsko povjerenstvo obavljalo je svoje zadaće. Rezultati su nam priuštili veliko veselje jer je naš jedini natjecatelj zasluženo osvojio treće mjesto!  Uslijedilo je opuštajuće druženje uz ukusno i brižljivo spremljen ručak naših domaćina. Nakon podijeljenih priznanja i prigodnih darova, u društvu našeg ravnatelja Marijana Posarića, krenuli smo kući praćeni toplim zrakama sunca. Mentorica Blaža Stužića je Mirela Lebić Popov, učiteljica Fizike. Klikni na opširnije za pet fotografija. (Mirela Lebić Popov).

objavio: DENIS VINCEK   datum: 12. 3. 2018.