Treće mjesto Matije Varge na državnom fotografskom natjecanju

Matija Varga, učenik 8.b razreda Osnovne škole Ante Kovačića iz Zlatara, osvojio je brončanu medalju i treće mjesto na državnom fotografskom natjecanju Koprivnički salon fotografije "Sretno dijete – sretna obitelj". Ovo je natjecanje održano već desetu godinu, a u 2017. odazvala su se 72 autora s čak 345 fotografija. Predsjednik Foto kino kluba "Podravina", koji je organizator ovoga natjecanja, Krešimir Juratović istaknuo je sinoć na svečanoj dodjeli nagrada u Koprivnici kako je tročlano povjerenstvo u sastavu Vladimir Puž, Dražen Tetec i Valerija Golubić radove ocjenjivalo pod zaporkama tako da je bila zajamčena potpuna objektivnost. Među dobitnicima nagrada, većina kojih su već prekaljeni fotografi, Matija je bio najmlađi laureat pa je u tome njegov uspjeh još i veći. Brončanu medalju predala mu je zamjenica gradonačelnika Koprivnice i saborska zastupnica 8. saziva Hrvatskog sabora Melita Samoborec i čestitala mu na njegovoj kolekciji dvije fotografije pod nazivom "Uz blagdane sreća je još veća". Predsjednik Foto kino kluba "Podravina" Krešimir Juratović naglasio je kako je to već treća godina da učenici Osnovne škole Ante Kovačića iz Zlatara na tom fotografskom natjecanju pod mentorstvom stručnog suradnika knjižničara Denisa Vinceka sudjeluju – i to uvijek uspješno. Naglasio je kako je moto natjecanja Stop nasilju! i pozvao sve da se uključe i u 11. koprivnički salon fotografije te najavio ponovni susret početkom studenoga uz proslavu Dana Grada Koprivnice. Upravo Matijine fotografije i fotografije na kojima je djevojčica Rubi privukle su veliko zanimanje posjetitelja izložbe, a zanimljivo je da su upravo oni, osmaš Matija Varga i dvogodišnja Rubi, bili zvijezde i mete objektiva fotografa na otvorenju. Fotografije kojima je osmaš s Vargova brijega osvojio žiri prikazuju obiteljsku sreću uz božićne jaslice i božićno drvce u zlatarskoj obitelji Sviben pa je tako s Matijom i njegovim mentorom knjižničarom otvorenju izložbe nazočio i Matijin prijatelj, također učenik osmog razreda OŠ Ante Kovačića Zlatar, Luka Sviben. Bila je to prilika da s knjižničarom prije izložbe prošeću Koprivnicom i upoznaju taj grad. A o posebnosti jaslica u obitelji Sviben moći ćete čitati u Lukinu tekstu u sljedećim Zlatarskim Iskricama. Klikni na opširnije za nekoliko fotografija. (Valentina Sviben, 7.a)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 21. 1. 2018.