Bili smo u Zagrebu na završnici kviza za poticanje čitanja

Već sedmu godinu u našoj školi provodi se Nacionalni kviz za poticanje čitanja koji organiziraju Knjižnice grada Zagreba. Tema je ove godine bila "Čitanje ne dolazi u pitanje". Knjige koje smo čitali bile su Milijunaši Maje Brajko Livaković, Mali ratnik Tihomira Horvata i Pošalji mi poruku Sanje Pilić. Čitači koji su rješavali Nacionalni kviz za poticanje čitanja Martin Kljak, Vida Srebačić, Bruno Strelar iz 5.a, Vid Adanić iz 6.a, Karlo Adanić i Paula Sviben iz 7.a te Damjan Bajsić iz 8.b danas su bili sa školskim knjižničarom Denisom Vincekom na završnici u Zagrebu na kojoj se školski pobjednik toga kviza Karlo Adanić borio za glavnu nagradu. Jako smo svi navijali za Karla, no ove godine nagrada nam je izmakla. Ipak, motiviraniji smo sada da se i dogodine uključimo u takvo obilježavanje Mjeseca hrvatske knjige. Na završnici u hramu knjige, Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu, razgovarali smo sa svih troje autora knjiga koje smo ove godine čitali. No, ne samo to. U umjetničkom programu slušali smo nekoliko arija iz poznate hrvatske opere Nikola Šubić Zrinjski skladatelja Ivana plemenitog Zajca. Bilo je divno jer smo uživali u prekrasnoj glazbi, a u druženju poslije završnice upoznali smo i nove prijatelje. Treba spomenuti da su nam knjige koje smo čitali posudile gradske knjižnice iz Zlatara, Pregrade, Krapine i Siska. Klikni na opširnije za tri fotografije. (Paula Sviben, 7.a)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 15. 11. 2017.