Vukovar u srcu

Učenici osmih razreda bili su 26. i 27. rujna na dvodnevnoj stručnoj ekskurziji u Vukovaru. Riječ je o projektu koji obuhvaća učenje o vrijednostima Domovinskog rata i značaja Bitke za Vukovar u obrani suvereniteta i teritorijalne cjelovitosti suvremene Republike Hrvatske. Tijekom dvodnevnog posjeta Vukovaru učenici su učili o demokratskim procesima koji su doveli do stvaranja suvremene i samostalne Republike Hrvatske te o tome kako je ona obranjena u nametnutome ratu. Nakon uspostavljanja teorijskog okvira, učenici su posjetili  memorijalna mjesta na širem području grada Vukovara. Uz memorijalnu povijest vezanu za Domovinski rat, učenici su učili i o povijesnoj i kulturnoj baštini grada Vukovara kroz posjet Gradskom muzeju Vukovar i Muzeju vučedolske kulture. Dvodnevni posjet Vukovaru završio je Školom mira, predavanjem čiji je cilj da učenici odnesu svojim domovima poruku mira, nenasilja i tolerancije na kojima se može graditi budućnost. Projekt je ujedno i način socijalizacije u novom okruženju, prilika za upoznavanje običaja, navika i kulture zavičaja u cjelini. Ministarstvo hrvatskih branitelja snosilo je u potpunosti troškove organizacije dvodnevnog boravka, što uključuje prijevoz, prehranu, smještaj i ulaznice u muzeje. U fotogaleriju dodano je 49 fotografija. (Veronika Podobnik)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 10. 10. 2017.