Hrvatski olimpijski dan u centralnoj školi

Jučer smo u našoj školi obilježili Hrvatski olimpijski dan, koji je posvećen datumu utemeljenja Hrvatskog olimpijskog odbora (HOO) - 10. rujna. To je manifestacija koja promiče važnost bavljenja sportom, olimpijska načela izvrsnosti, razumijevanje, mir i solidarnost među ljudima kao sastavnice olimpijskog djelovanja. S obzirom na to da je vanjska poveznica ove tradicionalne manifestacije proslave olimpizma bijela majica - "zastava prijateljstva", svi učenici i djelatnici škole jučer su bili odjeveni u bijele majice. Pet minuta prvog sata svi su učenici s predmetnim učiteljima simbolično odvježbali jednostavne općepripremne vježbe. Također, na satovima TZK-a kratkim prigodnim predavanjem obilježena je tradicionalna svečana obljetnica. U holu škole su Mali povjesničari pod vodstvom učiteljice Nataše Sovec uredili pano u duhu olimpizma. Klikni na opširnije za više fotografija. (Stjepan Škrlec)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 12. 9. 2017.