Proslavili smo 175. rođendan naše škole

U petak, 2. lipnja, svečanom priredbom u školskoj dvorani obilježen je Dan škole. Bio je to ujedno i jubilej jer je naša škola proslavila svoj 175. rođendan. Ravnateljica gđa Rajna Borovčak podsjetila je na bogatu povijest naše škole koja od 1970. nosi ime pisca Ante Kovačića. U programu nastupili su školski zbor pod ravnanjem gđe Josipe Hopek, učiteljice savjetnice, Mali kreativci koje je pripremila gđa Silvija Adanić, folklorni ansambl Cvrgudan sa školskim tamburaškim orkestrom, koje je pripremila gđa Anita Petanjek-Macan, učiteljica mentorica, plesna skupina Stars koju vodi gđa Anita Juračić-Perhoč i Lucija Raškaj s pričom o šeširiću koju je pripremila gđa Veronika Podobnik. Tijekom priredbe, kojoj su nazočili gradonačelnica gđa Jasenka Auguštan-Pentek, dogradonačelnik gosp. Stanko Majdak, zlatarski pročelnik gosp. dr. sc. Mladen Krušelj, članovi Školskog odbora, članovi Vijeća roditelja, umirovljeni djelatnici naše škole te svi učenici i brojni roditelji, na platnu se vrtjela ppt-prezentacija o postignućima u našoj školi tijekom ove školske godine, koju je izradila gđa Nina Posarić, učiteljica savjetnica. A o brojnim postignućima govorila je gđa ravnateljica Rajna Borovčak i pritom su najveći pljesak dobivali učenici koji su sudjelovali na županijskim i državnim natjecanjima. Gđa ravnateljica izvijestila je o brojnim projektima i humanitarnim akcijama koji su se i ove godine provodili u našoj školi. Posebno je pohvalila učitelje mentore za uspješnu organizaciju i provedbu proljetnih i zimskih radionica za motivirane i talentirane učenike. U ovoj školskoj godini oformljene su tri skupine potencijalno darovitih učenika s kojima su intenzivno radile mentorice, i to gđa Katarina Biondić s Mudrim malcima, gđa Vlatka Prpić s Pametnom sedmicom i gđa Silvija Adanić s Mozgićima. Gđa ravnateljica rekla je kako je i radna skupina Krapinsko-zagorske županije za darovite učenike Futura prepoznala trud i kvalitetu te je svim učenicima dodijelila potvrde koje je predala psihologinji gđi Katarini Biondić. Gđa ravnateljica istaknula je i rad u projektu Ja znam i ti ćeš znati, u kojemu učenici jedni drugima međusobno pružaju pomoć u učenju te je dodijelila zahvalnice gđi Vlatki Prpić za učenike iz projekta. Najboljim razredom ove školske godine gđa ravnateljica proglasila je 8.a razred, a plaketu koja će zauzimati vidno mjesto u školi primila je razrednica gđa Nataša Sovec. Učenicom generacije iz 8.a razreda naša ravnateljica proglasila je Erin Latin iz 8.a, a učenicom generacije iz 8.b Jadranku Bingulu. Program su vodile Lorena Požgaj i Nika Matković pod mentorstvom gđe Veronike Podobnik. Dan škole čestitale su nam gradonačelnica gđa Jasenka Auguštan-Pentek, koja se vrlo emotivnim govorom obratila na priredbi, te ravnateljica Dječjeg vrtića, koja je poslala buket cvijeća i čestitku. U fotogaleriju dodano je 60 fotografija s Dana škole. (Denis Vincek)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 8. 6. 2017.