Profesionalna orijentacija za osmaše

U utorak 21. ožujka, održan je zajednički sastanak roditelja i učenika osmih razreda na kojem su u organizaciji Krapinsko-zagorske županije i Hrvatskoga zavoda za zapošljavanje predstavljena srednjoškolska zanimanja i programi. Sastanku je nazočila i zamjenica župana za društvene djelatnosti gđa Jasna Petek koja je pozdravila sve prisutne i istaknula važnost toga projekta. Predstavnica HZZ-a, Područni ured Krapina, objasnila je kretanja na tržištu rada i govorila o tome kako odabrati pravo zanimanje; zatim je slijedio kratak film o deficitarnim zanimanjima u metalskoj i građevinskoj industriji, a potom su predstavnici Obrtničke komore, predstavnici srednjih škola Zlatar, Zabok, Konjščina, Bedekovčina i ŠUDIGO-a predstavili svoje programe. Svaka srednja škola imala je informativne pultove na kojima učenici  i roditelji mogli saznati dodatne informacije o zanimanjima. Na kraju sastanka učenici Srednje škole Zabok (ugostiteljsko-turistički smjer) pripremili su bezalkoholne koktele za sve prisutne roditelje i učenike koji su se odazvali u velikom broju. Klikni na opširnije za deset fotografija. (Vlatka Prpić)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 9. 4. 2017.