Klara Ferišak pozvana na Državno natjecanje iz Geografije

I ove školske godine na Županijskom natjecanju iz Geografije naša škola imala je svoje predstavnike. Ja, Ana Latin, sudjelovala sam na natjecanju u kategoriji šestih razreda. Testovi za učenike šestih razreda bili su dosta teški. (Tako su mislili i drugi učenici iz županije, ali i naši učitelji mentori.) Ipak, u ukupnom poretku učenika, osvojila sam odlično četvrto mjesto. U kategoriji petih razreda sudjelovala je učenica 5.b razreda Klara Ferišak. Klara je na Županijskom natjecanju osvojila odlično drugo mjesto pa je automatski bila predložena i za državnu razinu natjecanja. U međuvremenu smo saznali da je Klara pozvana na Državno natjecanje iz Geografije. Sudjelovanje na državnoj razini natjecanja iz znanja veliki je uspjeh. Državno povjerenstvo pregledalo je sve dostavljene testove te je Klari dodijelilo još tri boda. Time je Klara postala učenica s najviše bodova u kategoriji petih razreda u našoj županiji. Klara se proteklih dana sa svojom učiteljicom gđom Kristinom Fruk marljivo pripremala za natjecanje. Rješavala je stare testove, učila, računala, crtala dijagrame i putovala geografskom kartom po svijetu. Klikni na opširnije za tri fotografije. (Ana Latin, 6.a)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 9. 4. 2017.