Karlo za svoj rad dobio leptir mašnu na Limačijadi Kanižajadi

Karlo Bogi, učenik 8.b razreda, osvojio je 4. nagradu na Prvom državnom literarnom natječaju Kanižajada Limačijada na kojemu je sudjelovalo 189 učenika iz 35 osnovnih škola iz cijele Hrvatske. Predsjednik Povjerenstva koje je oduševio Karlov rad "Šarko na utakmici" bio j književnik Božidar Prosenjak, a uz njega u Povjerenstvu bili su prof. dr. sc. Diana Zalar s Učiteljskog fakulteta u Zagrebu i Vanja Jurilj, predsjednica Hrvatske udruge školskih knjižničara. Nagradu koju je dobio Karlo Bogi osmislila je i izradila, ispirirana leptir mašnom koju je nosio pjesnik Pajo Kanižaj, akademska slikarica i skulptorica Marija Vuletić. Svečanosti dodjele nagrade u rodnom selu Paje Kanižaja Đelekovcu kraj Koprivnice nazočio je Karlov mentor, naš knjižničar gosp. Denis Vincek. Klikni na opširnije za nekoliko fotografija. (Vilim Kobeščak, 8.a)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 7. 3. 2017.