58 godina Zlatarskih Iskrica

Iz tiska je izišao broj 58 Zlatarskih Iskrica. Na 64 stranice u boji prikazan je život i rad Osnovne škole Ante Kovačića Zlatar u prošloj školskoj godini Nakon pet godina odlučili smo uvesti promjene u Zlatarske Iskrice. Jedni će reći da su one male, drugi pak velike. Promjena u dizajnu je ono što odmah upada u oči. Malo smo promijenili i ujednačili izgled naslova, a tekstovi i dalje imaju sve one elemente kao i “prave” novine.  Ma, i naše su novine “prave” — nema “krivih” novina — ali naše školske novine namijenjene su prije svega učenicima pa onda i roditeljima te, neću reći učiteljima, nego svima koji rade u našoj školi. Drago nam je, moram priznati, kad ih prolista i netko tko nema neku izravnu vezu s našom školom. Ipak, rekao sam, prije svega, Iskrice stvaramo za učenike. Zato smo uveli i neke nove, atraktivne rubrike. Baš za učenike. Dobro je znati, Zanimljivosti i Zvijezde govore rubrike su koje će, vjerujemo, privući vašu pažnju. Bez brige, zadržali smo one rubrike za koje znamo da ih rado čitate. Tema je ovoga broja “Moj hobi”. Potrudili smo se prilično da pronađemo neotkrivene hobije učenika, učitelja, ali i još malo više. No, ni to nije sve. LLF kutak je, također, još jedna nova rubrika u kojoj su likovni i literarni radovi te fotografije koje su snimili naši učenici. I, kaže se, šećer dolazi na kraju. Od ovoga broja imamo i nagradnu igru. Ova izreka nije ovaj put samo nešto simbolično — nagrada je slatka. Paketić kolača za Uskrs pripremit će učiteljica gđa Tanja Tomica (koja je u Iskricama progovorila o svojemu hobiju, a to je pečenje kolača) učeniku koji najtočnije odgovori što su to limuncini. Svoj odgovor možete do kraja tjedna donijeti u školsku knjižnicu. U svim tim aktivnostima s nama je bio naš knjižničar gops. Denis Vincek koji je sa mnom koordinirao ovaj jednogodišnji projekt, a u cijeloj provedbi imali smo podršku naše ravnateljice gđe Rajne Borovčak bez čije angažiranosti ne bismo mogli ostvariti zamišljeno. U Krapinsko-zagorskoj županiji postoje samo dva osnovnoškolska lista starija od Iskrica, no oni nemaju sačuvane sve brojeve. (urednik Zlatarskih Iskrica Vilim Kobeščak)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 16. 1. 2017.