Dan jabuka i Dani zahvalnosti za plodove zemlje u PŠ Donja Batina

U srijedu, 19. listopada, učenici Područne škole Donje Batine svečano su obilježili Dan jabuka i Dane zahvalnosti za plodove zemlje. Izložbom starih sorti jabuka, receptima jabučnih kolača te bakinim i majčinim kolačima i kruhom ukrasili su stolove svoje učionice. Drugi, treći i četvrti razred prezentirali su projekt o Danu jabuka kojim su ukazali na važnost jabuke u svakodnevom životu djece i odraslih. Mnogo toga smo naučili i saznali o jabuci: od podrijetla jabuke, o sadnji, vrstama jabuka, koristi u prehrani, ljekarstvu, o zanimljivostima i poslovicama o jabuci. Tu je i poslovica „Jedna jabuka na dan, doktor iz kuće van.“ Učenici prvog razreda uljepšali su svečanost svojim recitacijama o jabuci i jeseni. Svi zajedno zahvalili smo za darove Gospodinu pjesmom koju je uvježbala naša vjeroučiteljica gđa Ivana Lisak. Našoj svečanosti prisustvovali su gradonačelnik gosp. Stanko Majdak, naš zlatarski župnik Dragutin Cerovečki, gđa psihologinja Katarina Biondić i gosp. knjižničar Denis Vincek. Sve goste i roditelje srdačno je pozdravila naša učiteljica gđa Đurđa Kostanjevečki i pozvala na blagoslov. Nakon blagoslova domaćih kolača i kruha velečasni Dragutin uputio je djeci nekoliko prigodnih riječi uza zajedničku molitvu Očenaš. Na kraju svečanosti gosp. gradonačelnik obratio se djeci i zahvalio na prikazanom programu te smo se svi zajedno počastili domaćim slasticama i kruhom. U fotogaleriju dodane su 24 fotografije. (Učenici i učiteljice PŠ Donje Batine)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 24. 10. 2016.