Igračke i igra

Prošli četvrtak u 19 sati u Osnovnoj školi Ante Kovačića održana je u sklopu Dječjeg tjedna likovno-kreativna radionica "Igračka i igra". Učenici i roditelji su tako pod okriljem Društva Naša djeca izrađivali vjetrenjače od šiba, papira, ljepljivih sličica, čavlića i slamčica. Polaznicima radionice učiteljica gđa Blanka Sviben i gđa Svjetlana Mezak, koja je ujedno i predsjednica Društva Naša djeca Zlatar, govorile su tijekom radionice o vjetrenjačama, gdje ih ima i čemu one služe. Učenici su bili oduševljeni tako organiziranom radionicom a veselju nije bilo kraja kada su se vjetrenjače, koje su uz pomoć voditeljica  i roditelja izradili, počele okretati. Njihove vjetrenjače izgledale isto kao i vjetrenjače koje im je pokazala gđa Blanka Sviben, a izradila ih je s gđom Mezak. Ali to to nije sve. Odabrane dječje uratke tajnica DND-a poslala je na izložbu "Neka odrastanje bude dječja igra" u Zagreb. (Karlo Bogi i Monika Haban)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 10. 10. 2016.