Dijete, knjiga i novi mediji

Redovna profesorica s Učiteljskog fakulteta u Zagrebu gđa Diana Zalar istaknula je na znanstveno-stručnom skupu "Dijete, knjiga i novi mediji", govoreći o čitanju knjiga u tiskanom obliku i na novim medijima, kako je projekt Čitajmo zajedno – čitajmo naglas: zaboravljene knjige odličan primjer za poticanje čitanja u oba oblika. Riječ je o projektu čiji je nositelj već šest godina Osnovna škola Ante Kovačića u Zlataru, a pokretač i voditelj do dandanas naš stručni suradnik knjižničar gosp. Denis Vincek. Kada dođe ovako neočekivana pohvala, koja je znak da se o projektu govori i na fakultetu gdje se obrazuju budući učitelji, naša škola može biti ponosna što je nositelj tog projekta čitanja u koji se ove godine prijavio već do danas rekordan broj škola iz najviše županija dosad. Vezano uz čitanje, naš knjižničar gosp. Vincek bio je jedan od 11 učitelja, stručnih suradnika i djelatnica Agencije za odgoj i obrazovanje koji je na skupu u Splitu održao predavanje o temi učenja na novim medijima. Klikni na opširnije za tri fotografije. (Marijan Posarić)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 26. 9. 2016.