Županijska Smotra projekata odgoja za ljudska prava i demokratsko građanstvo

Županijska Smotra projekata iz područja Nacionalnog programa odgoja i obrazovanja za ljudska prava i demokratsko građanstvo održana je 31. ožujka u Osnovnoj školi u Stubičkim Toplicama. Na smotri je prikazano 13 projekata iz različitih područja Građanskog odgoja i obrazovanja. Naša škola predstavila se projektom "Djeca potrošači".

Djeca kao potrošači vrlo je aktualna tema koju smo mi, učenice Dorotea Bajzek, Marta Kunić, Patricija Hanžek i Jadranka Bingula, uspješno predstavile pred županijskim povjerenstvom. Povjerenstvo je pohvalilo naš izbor teme i temeljitu mapu s prikazom svih aktivnosti skupine. Članice povjerenstva razveselile su se kad smo im ponudile kartice s pitanjima (mini kviz), kojima su provjerile svoje znanje o pravima potrošača.

Na kraju smo zaključili da su djeca jako veliki potrošači te da bi trebala naučiti više o svojim potrošačkim pravima.

Županijsko povjerenstvo predložilo je naš projekt za državnu razinu.

Voditeljica i mentorica skupine Odgoj za demokratsko građanstvo je učiteljica geografije gđa Kristina Fruk.

Jadranka Bingula, 7.b

objavio: DENIS VINCEK   datum: 26. 4. 2016.